Wiem jak zachować się wobec zwierząt

Dzień dobry,

witam Was,

zaczynamy bo już czas,

jestem ja, jesteś ty,

razem to jesteśmy MY.

Pora na rozgrzewkę wykonaj kilka ćwiczeń:

Stań na jednej nodze jak flaming,

Wyciągnij mocno szyję jak żyrafa,

Pełzaj jak wąż,

Skacz wesoło jak małpka,

Krzyknij głośno jak lew,

Spróbujcie wspólnie z rodzicami przeczytać dotyczący życia zwierząt w ZOO

W ostatnich dniach odwieliśmy zwierzęta z morskiej głębiny, zwierzęta w lasach i Zoo. Dziś chciałabym abyście zastanowili się jak zachowywać się w stosunku do dzikich zwierząt. Pamiętajcie zwierzęta, które poczują się zagrożone są niebezpieczne.

PAMIĘTAJ O WŁAŚCIWYM ZACHOWANIU W LESIE JEST TO BARDZO WAŻNE DLA CIEBIE I MIESZKAJĄCYCH TAM ZWIERZĄT

Spójrz na kilka zasad, które dotyczą pobytu w lesie.

Byliście z pewnością w Zoo w zeszłym roku byliśmy tam razem. Czy pamiętacie jakie zasady panują w stosunku do zwierząt w tym miejscu. Przypomnijcie sobie.

Spójrzcie na poniższy rysunek pokazana jest tam pozycja żółwia przyjrzyjcie się jej uważnie jest to bardzo ważna pozycja, którą zastosujemy zawsze kiedy zaatakuje nas jakieś zwierzę.

Pora na zabawę „Gdzie jest miś?”. Rodzic, umieszcza maskotkę misia w różnych miejscach pokoju. Zadaniem dzieci jest powiedzieć, gdzie jest miś, np.: na stole, pod stołem, obok szafy, na półce, w pudełku, na kanapie… Zabawę możemy powtórzyć kilka razy

Najczęściej odwiedzanym przez dzieci i dorosłych jest Zoo w Poznaniu, dlatego też że jest najbliżej proponuję obejrzeć film omawiający zasady właśnie w tym zoo na pewno wam się przyda https://www.youtube.com/watch?v=aa1YfbZzTac

Zadania na dziś

1 Wykonaj zadania w karcie pracy strona 45

2. Pobaw się na świeżym powietrzu i poobserwuj zwierzęta.

3. Zachęcam do udziału w konkursie plastycznym. Więcej informacji w zakładce konkurs.