Abecadło śmieciadło

Ośrodek ekologiczny

21.04.2020r. - wtorek

Witam Was z uśmiechem :)

A Wy jak umiecie się szeroko uśmiechać??

Dziś mam dla Was porcję wiadomości na temat ekologii.

Ekologia to nauka zajmująca się przyrodą i jej ochroną.

Proszę rodziców o przeczytanie dzieciom tekstów na obrazkach. Od najmłodszych lat dzieci uczą się, jak dbać o naszą planetę.

***********************************************************

Segregować śmieci należy do kolorowych pojemników specjalnie dla nich przygotowanych w taki właśnie sposób:

NIEBIESKI na papier

ZIELONY na szkło

ŻÓŁTY na metale i tworzywa sztuczne (plastik)

BRĄZOWY na bioodpady (np. ogryzki po owocach)

CZARNY na odpady zmieszane.

Po co segregować śmieci...?

Otórz:

• - Dla utrzymnania porządku.
  • - W porządku funkcjonuje się lepiej: lepiej się skupić, uczyć, pracować, odpoczywać.
  • - Segregujemy też po to aby zrobić ze śmieci coś nowego.

Wiecie, że... śmieci choć my je wyrzucamy to one do nas wracają?

Tak, wracają tylko pod inną postacią. Proces przetważania zużutych przedmiotówe na nowe to Recykling.

Recykling - Z zużytych przedmiotów w wielu zakładach produkcyjnych robi się nowe przedmioty a niektóre przedmioty nadają się do ponownego wykorzytania po dokładnej dezynfekcji*. W ten sposób też dbamy o Ziemię, o to żeby np. nie wycinać więcej drzew i produkować z nich nowe przedmioty ponieważ można z tych przedmiotów, które już mamy zrobić NOWE.

Czy to nie wspaniała wiadomość dla naszej Ziemi!? :)

Zadanie dla dzieci:

Poszukajcie w domu zużytych przedmiotów, którym można nadać nowe życie i spróbujcie wykonać z nich dowolną pracę przestrzenną np. zabawkę.

W plikach do pobrania znajduje się karta pracy dla dzieci.

p. Ania