Od ziarenka do bochenka

16.04.2020r. - czwartek

Witam Was serdecznie :)

Dziś chcę Wam pokazać jak powstaje chleb. Od chwili zasiania zboża aż do momentu zajadania go w domu.

Posłuży nam do tego film, który obejrzyjcie bardzo dokładnie i zapamiętajcie etapy powstawania pieczywa.

Po obejrzeniu filmu proszę rodziców o wydrukowanie karty pracy, która znajduje się w plikach do pobrania.

Następnie dzieci kolorują wszystkie obrazki, wycinają je i układają w odpowiedniej kolejności.

Rodziców proszę o sprawdzenie. Jeśli mamy wszystkie etapy ułożone to dzieci przyklejają obrazki na kartkę i numerują. (wycięte cyfry)

Pracę chowamy do teczki.

**************************************************************************************

ZAWODY

W zakładce "zdjęcia" znajdziecie ilustracje, które przedstawiają różne zawody. Spróbujcie nazwać każdy z nich - możecie poprosić o pomoc rodziców. Odpowiedzcie też na kilka pytań:

Jak nazywa się ktoś, kto wypieka dla nas chleb?

Kto dba o to, aby ziarna zbóż były dojrzałe?

A kto pracuje w młynie?

Jak nazywa się pan, który rozwozi chleb do sklepów?

Na koniec pomyślcie przez chwilę i powiedzcie rodzicom kim chcielubyście zostać, gdy dorośniecie. A może wykonacie na ten temat pracę plastyczną? Technika dowolna.

Zapraszam do zabawy!

Miłego dnia - p. Ania