Już po świętach

Witam kochani.

Zaczynamy,

* Dzień dobry, witam Was.

Zaczynamy bo już czas.

Jestem ja, jesteś ty

Razem to jesteśmy my.

W zeszłym tygodniu poznaliście tradycje wielkanocne. Właśnie minęły święta zastanówcie się, która potrawa świąteczna najbardziej Wam smakowała. Z pewnością odwiedziła Was zajączek wielkanocny, narysujcie proszę co dostaliście.

Po świętach czas się poruszać dlatego dziś proponuję wam kilka ćwiczeń z butelką. Miłego ćwiczenia.

1. Dzieci staja w lekkim rozkroku, unoszą ręce trzymając brzegi butelki, wykonują skłony boczne w lewą i prawą stronę.
2. Skłony do przodu i do tyłu, kręcąc butelką jak bączkiem po podłodze.

3. „Dotknij butelkę”. Butelka z tyłu, trzymana oburącz w dole - w biegu próba dotknięcia butelki piętami.
4. „Toczenie butelki”. Dzieci chodzą na czworakach i toczą przed sobą butelkę raz prawą raz lewą ręką na zmianę.
5. Zabawa rzutna. Dzieci stają w lekkim rozkroku. Podrzucanie butelki w górę i chwyt oburącz. Po opanowaniu chwytów można wykonać dodatkowe zadania przed chwytem np. klaśnięcie w dłonie.

6. Skoki-butelki leżą na podłodze-różne formy przeskoków przez butelkę: obunóż i jednonóż w przód, w tył, w bok.

Dla chętnych kilka kart pracy