WIELKANOC

Odpowiedzcie na pytanie: „ Z czym kojarzy  wam się Wielkanoc…?”

Jednym z symboli Świąt Wielkanocnych są Palmy Wielkanocne. Posłuchajcie kilka ciekawostek na temat PALMY WIELKANOCNEJ.

Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Na powitanie ludzie machali gałązkami z drzewa palmowego. – Niedziela Palmowa była nazywana „Kwietną” lub „Wierzbową”, bo w Polsce gałązki palmowe zastępowano gałązkami wierzby, przystrajano je kwiatami, bukszpanem, wstążkami. – Największe palmy w Polsce wykonuje się na Kurpiach we wsi Łyse (mają kilka metrów wysokości). – Palmy mają chronić ludzi i domy przed chorobami i złem (tradycyjnie trzyma się je w domu do następnego roku). – Poświęconą palmą dotykano kiedyś domowników, a w szczególności dzieci, aby były posłuszne i zdrowe.

A teraz wykonajcie zadania matematyczne związane z Wielkanocą. Pliki do pobrania.

Życzę  wam Powodzenia.

Dziękuję za wasze zdjęcia. Super  jest widzieć wasze buźki.

Czekam dzisiaj za waszymi zdjeciami.