Świnka

CZY ŚWINKA TO BRUDNE ZWIERZĘ?

ŚWINKI Z BAJEK- zastanówcie się proszę jakie znacie bajki w, których występują świnki.

Przypomnijcie sobie gdzie te świnki mieszkały, jak wyglądały oraz jakie miały przygody.

A teraz zobaczcie jak wygląda życie prawdziwej świnki, takiej która mieszka na wiejskim podwórku.

Ciekawostki o świnkach” – Odpowiedźcie na pytania:

Czym różniły się świnki z bajek od prawdziwych świń?

Gdzie mieszkały trzy małe świnki, gdzie mieszkają prawdziwe świnie?

Czy wiecie że: świnie wchodzą do błota, by się ochłodzić, podobnie jak kury nie mają gruczołów potowych, są obdarzone doskonałym węchem (podobnie jak psy), są bardzo inteligentne (mają wyższy iloraz inteligencji niż psy).

ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE

W zagrodzie” – dzieci rozbiegają się po sali, naśladują ruchy i głos danego zwierzęcia: Piesek szczeka: Hau, hau, hau. Kotek miauczy: Miau, miau, miau. Kura gdacze: Ko, ko, ko. Kaczka kwacze: Kwa, kwa, kwa. Gąska gęga: Gę, gę, gę. Owca beczy: Be, be, be. Koza meczy: Me, me, me. Indor gulgocze: Gul, gul, gul. Krowa ryczy: Mu, mu, mu. Konik parska: Prr, prr, prr. A pies warczy: Wrr, wrr, wrr.

Koci spacer” – dzieci wykonują ćwiczenie równoważne na rozłożonej skakance, stopa za stopą, ręce w bok i zeskok. Następnie wykonują to samo ćwiczenie: z akcentowaniem palcami po każdym kroku, z uginaniem nogi w przód, z sięganiem nogą w dół do podłogi. Ćwiczenie powtarzają kilka razy

Pełzające dżdżownice” – dzieci kładą się na skakance – najpierw przodem, potem tyłem – chwytają za jej brzeg nad głową i ciągną całe ciało od początku do końca skakanki. Następnie idą po niej na czworakach;