Dzień Hiszpański

Realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Mysia w Europie” przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Fałkowie odwiedziły dziś Hiszpanię. Od samego rana słychać było hiszpańskie rytmy. Przychodzące do przedszkola dzieci witała scenografia związana z ciekawostkami z tego kraju. Dzieci poznały położenie geograficzne kraju, flagę, stolicę oraz dowiedziały się o panującej tam rodzinie królewskiej. Wszyscy odczuli gorący klimat Hiszpanii i mogli posmakować przepysznych pomidorów przywiezionych przez Panią Karolinę prosto ze słonecznej Katalonii. Dowiedzieli się przy tym o corocznym świecie La Tomatina. Na obiad dzieci skosztowały Albondigas en salsa de Tomate. Deserem były Magdalenki. Gorący klimat tego kraju nie tylko wiąże się z pogodą, ale i gorącym flamenco, które dzieci próbowały tańczyć. Poznały także podstawowe słowa każdego Hiszpana czyli maniana, siesta i fiesta. Dowiedziały się także o złożach rudy rtęci wydobywanej z gór Sierra Morena i o tym że jest ona płynnym srebrem wykorzystywanym w termometrach czy zimnych ogniach. Dla fanów sporu przybliżyliśmy najbardziej znane drużyny piłkarskie takie jak Real Madryt i FC Barcelona. Dzień upłynął nam w gorącym nastroju hiszpańskiej fiesty. Hola!!!