Święta WIELKANOCNE!!!

Witam Was w piątek

Kochani spróbujcie wymienić Rodzicom jakie mamy dni tygodnia-przypomnijcie sobie naszą tablicę w sali fioletowej i naszego motylka, który codziennie leci na inny dzień tygodnia Mrugnięcie a dlaczego motylek-bo przypominam, że mamy już nową porę roku, a mianowicie WIOSNĘ.

Ale wracajmy do świąt WIELKANOCNYCH-mam dla Was jeszcze kilka propozycji:

Zabawa pantomimiczna. „Przygotowania do świąt”

Dziecko ruchem przedstawia czynność, jaką wykonuje w domu przed świętami: np. odkurzanie, pieczenie, mycie okien, ścieranie kurzu, trzepanie dywanów itp. Rodzic odgaduje, jaka to czynność. Następuje zamiana ról. Do zabawy można wykorzystać poniższe obrazki. Kto wylosuje dany obrazek, wykonuje wskazaną czynność.

Zapoznanie z wierszem Ewy Skarżyńskiej Wielkanocny stół. Podczas czytania wiersza dzieci mogą oglądać ilustrację- Wielkanocny stół - ilustracja

Nasz stół wielkanocny

haftowany w kwiaty.

W borówkowej zieleni
listeczków skrzydlatych
lukrowana baba
rozpycha się na nim,
a przy babie –
mazurek w owoce przybrany.
Palmy – pachną jak łąka
w samym środku lata.
Siada mama przy stole,
a przy mamie tata.
I my.
Wiosna na nas
zza firanek zerka,
a pstrokate pisanki
chcą tańczyć oberka.
Wpuścimy wiosnę.
Niech słońcem
zabłyśnie nad stołem
w wielkanocne świętowanie
jak wiosna wesołe.

Rozmawia z dziećmi na temat wiersza:
-Co znajduje się na stole Wielkanocnym?
-Kto usiądzie przy stole?
-Jaki nastrój panuje podczas świąt?

W ramach podsumowania tygodnia - "Zadania wielkanocne dla dzieci"

"Śniadanie wielkanocne"
Drodzy Rodzice, zachęcam do zaangażowania dzieci w nakrywanie stołu i przygotowanie wielkanocnego śniadania.
Można pokazać dzieciom prawidłowe rozmieszczenie sztućców i naczyń na stole, pozwolić przenieść lekkie rzeczy, porozkładać serwetki lub pomóc w przygotowaniu posiłków Mrugnięcie

Dla chętnych dzeci mam do wyboru kilka zadań w galerii oraz bajeczkę o pisankach :)

i najważniesze kochani życzę Wam i Waszym rodzinom