Mniam, mniam

Dzień dobry Kochani. Witam Was serdecznie.

Coraz bliżej jest nam do Świąt Wielkiejnocy. Poznaliśmy wiele nowych wyrazów związanych z tymi wiosennymi świętami. Pamiętacie co to było:

- Święconka

- Pisanki

- Niedziela Palmowa

Dzisiaj porozmawiamy na temat Śniadania Wielkanocnego, do takiego śniadania zasiadamy w Niedzielę Wielkanocną to już moi kochani jest za 4 dni.Takie śniadanie rozpoczynamy od dzielenia się jajkiem, które było w święconce a następnie skłądamy sobie życzenia.

Następnie siadamy do pięknie ubranego stołu i zjadamy przygotowane śniadanko. A co powinno znaleść się na takim stole...? Czy znacie jakieś potrawy wielkanocne...? Jeśli nie to popatrzcie na poniższe ilustracje

Na zakończenie po takich pysznościach zapraszam Wszystkich do wspólnej gmnastyki:

1. Wielkanocna gimnastyka – wykonanie ćwiczeń zgodnie z instrukcją zawartą w rymowankach:

Gdy święta Wielkanocne się zbliżają, Zajączki w domu kurze ścierają - wyciąganie rąk w górę, zataczanie kółek w powietrzu

Następnie czyszczą swoje futerka, W prawo i w lewo każdy zając zerka - Siedząc w siadzie skrzyżnym pocieranie prawą ręką lewej części ciała, a następnie pocieranie lewą ręką prawej części ciała

Od rana ze sklepu z zakupami wracają Ciężkie siatki w łapkach dźwigają - Dzieci stojąc prosto powoli pochylają się do przodu i uginając kolana udają, że dźwigają ciężkie zakupy. Następnie prostują się i powtarzają ćwiczenie.

Kiedy już wszystko przygotowały Skakały wesoło przez dzień cały - Dzieci wykonują skoki w przysiadzie w różnych kierunkach

Co chwilę goście do zajączka przybywają. Zajączki w pas im się kłaniają. – Wykonanie ukłonów z niskim pochyleniem tułowia

Na świąteczny spacer powychodziły Wszystkich sąsiadów odwiedziły - Marsz w miejscu z miarowym, spokojnym oddechem (nabieranie powietrz nosem, wypuszczanie ustami)