Cebulkowe sweterki

HEJ HEJ KOCHANE MALUSZKI

Dzisiaj niestety nie możemy razem pobawić się w naszym przedszkolu. Ale postaram umilić Wam ten dzień przesyłając dla Was kilka zadania, które jeśli będziecie mogli to wykonajcie w domku razem ze Swoimi rodzicami. I mam nadzieje, że już nie długo się zobaczymy i razem się pobawimy.

CEBULOWE SWETERKI

Czy macie w domu CEBULĘ? Jeśli tak proszę weźcie do ręki. Pooglądajcie ją, poodtykajcie, powąchajcie. Teraz odpowiedzcie na pytanie: Czy cebula jest warzywem czy owocem?

Tak, cebulka jest warzywem. Rośnie w naszych ogródkach.

Czy wiecie co to znaczy być ubranym na cebulkę? Weźcie  cebulę i spróbujcie zrywać z niej kolejno warstwy, aż będzie widoczny środek warzywa.  WIDZIECIE: Cebulka ma wiele warstw, każda warstwa to jedno ubranie, a więc cebula jest bardzo ciepło ubrana. Wy też możecie ubrać się jak cebulka. Przed wyjściem na podwórko teraz w okresie  jesienno- zimowym należy zakładać na siebie kilka warstw ubranek, które łatwo będzie można zdjąć gdy zrobi się cieplej. I w tedy mówi się  że ktoś ubrany jest na cebulkę w ten sposób znowu cebulka nam podpowiada jak należy dbać o swoje zdrowie.

Zachęcam Was również do wykonania syropu z cebuli-  dzięki , któremu w tym okresie będziemy zdrowi. Instrukcje do wykonania syropu przesyłam w linku poniżej. Jeśli, ktoś wykona to zadanie, to jutro może mi przesłać zdjęcie ( na mojego mesengera) jak próbujecie swojego syropu i możecie mi napisać czy wam smakuje.