CODEweek-ciąg dalszy...

W tym roku nasze przedszkole dołączyło do projektu Code Week czyli nauczanie przez kodowanie.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Kochani wczoraj rozpoczeliśmy w naszej sali fioletowej przygode z kodowaniem-a dziś razem  z Rodzicami spróbujcie zakodować drogę do celu-zgodnie z podanym kodem.

a pomoże Wam w utrwaleniu gdzie jest prawa i lewa strona oraz góra i dół Mrugnięcie  oto ta piosenka: