"Darz Bór"

"Czy lasom potrzebni są myśliwi?" Na takie pytanie próbowały odpowiedzieć dzieci w Przedszkolu nr 1 w Fałkowie. W dniu 8 października 2015 roku przedszkolaki wybrały się do lasu na zaproszenie myśliwych z Koła Łowieckiego "Jawor 21” . Dzieci z niecierpliwością czekały na to spotkanie. Przedszkolaki poznały piękną legendę o św. Hubercie, mogły obejrzeć strój do polowań, a co najważniejsze poznały bliżej rolę myśliwego w życiu lasu. Dzięki opowiadaniom mogły dowiedzieć się w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, co jest przysmakiem dzików,  saren, bażantów ale i jak należy zachowywać się w lesie gdy znajdą małe lub chore zwierzątka. Zorganizowanie takiego spotkania z przedszkolakami okazało się dużym sukcesem, gdyż dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały myśliwskich opowieści i żegnały ze swoimi gośćmi pozdrowieniem myśliwskim "Darz Bór.”

Dziękujemy z całego serca za poświęcony czas i za piękne kubeczki, które będą przypominały nam o tym przemiłym i pouczajacym spotkaniu.