Poznajcie Florka

Florek - chłopiec taki jak Wy

Witajcie moje drogie dzieci!

Dziś przedstawiam Wam Florka :)

To chłopiec, który tak jak i Wy jest przedszkolakiem. Ma swoich kolegów, koleżanki i bliskich przyjaciół.

Jest dobrym kolegą i mądrym przedszkolakiem, ale są chwile, kiedy zachowanie Florka bardzo się zmienia. Dlaczego?

Bo w życiu Florka (tak jak i naszym), są chwile, kiedy zaczynają działać emocje. Wtedy zachowujemy się trochę inaczej.

A kiedy emocje przypominają nam o sobie? Wtedy, kiedy dzieje się coś,co sprawia nam wielką radość, albo smutek. Czasami może to być niespodzianka i wtedy - najpierw zdziwienie, a potem .... no cóż; to zależy od niespodzianki. Jeżeli jest to długo oczekiwany prezent to wiadomo - wielka radość, ale jeżeli niespodzianką jest wielka ulewa która nie pozwala wyjść na podwórko i jeszcze do tego zepsuł się komputer, to pojawia się ..... złość.

A kiedy jesteście głodni? Wtedy też bywa, że pojawia się złość. A chwila. kiedy najlepszy kolega nie chce podzielić się swoją piękną, nową zabawką? Jest smutek i może pojawić się złość.  A ten moment, kiedy pani w przedszkolu ogłasza: :niedługo pojedziemy na wycieczkę" - to dopiero jest powód do radości! Każdy się uśmiecha i jest jakby milszy dla innych. Bo rozpiera was radość.

Czyli wiecie już, że to, co czasami odczuwacie, to są EMOCJE.

Florek jest dokładnie taki jak Wy. Czasami smutny, czasami wesoły a czasami to jest nawet przestraszony.

W plikach do pobrania znajdują się dwa arkusze. Jeden arkusz, to Florek i jego (ale i Wasze) emocje.  Na drugim arkuszu jest kostka, którą można wydrukować, wyciąć i skleić. Na kostce są różne emocje które zna Florek i Wy. Możecie w domu rozmawiać o emocjach, nazywać je, opowiadać, co jest przyczyną na przykład radości czy też smutku. Wszystko zależy od tego, na jakiej emocji zatrzyma się kostka. Warto omówić wszystkie emocje, bo jeżeli je dobrze poznacie, to będziecie potrafili dobrze sobie z nimi radzić.

Posłuchajcie piosenki o naszych emocjach:

Rozwiążcie rebusy :)