Opis projektu

„Przedszkolaki na start”- rozszerzenie oferty edukacji przedszkolnej w Gminie Łubowo

w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podziałanie 8.1.1 Edukacja przedszkolna.

Potrzeba realizacji projektu wynika z potrzeby zwiększenia stopnia upowszechnienia edukacji przedszkolnej i dostępu  do niej na terenie Gminy Łubowo  w oparciu o utworzenie 25 nowych miejsc przedszkolnych. Celem jest  zwiększenie edukacji przedszkolnej poprzez wyrównanie szans edukacyjnych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, poprzez realizację panelu zajęć  dodatkowych ( logopedycznych, korekcyjno-ruchowych, oraz psychologicznych i integracyjnych).

Projekt finansowany jest w łącznej kwocie 283 110,00 zł. , zakończenie realizacji projektu przewidziany

jest na 30 września 2018r.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje następujące zadania:

- dostosowanie pomieszczeń przedszkolnych

- zakup mebli i wyposażenia na potrzeby funkcjonowania przedszkola

- zakup sprzętu audiowizualnego

- zakup sprzętu TIK

- zakup pomocy dydaktycznych

- zakup zabawek i sprzętu specjalistycznego na potrzeby realizacji zajęć przedszkolnych z dziećmi

- zatrudnienie wykwalifikowanego personelu w celu bieżącej działalności przedszkola

- realizacja ogólnorozwojowych zajęć dodatkowych dla dzieci w celu wyrównania szans rozwojowych i wyrównania szans edukacyjnych

- organizacja wydarzeń i spotkań integracyjnych

Sala przedszkolna wyposażona ze środków w ramach projektu.

.