"Kwiecień plecień..."

Kochani patrząc na pogodę za oknem-muszę Wam wyjaśnić co się dzieje i wspomnieć Wam, że rozpoczeliśmy nowy miesiąc, który nazywa się KWIECIEŃ.
Pamiętacie jak mówiliśmy, że wiosenna pogoda w marcu jest bardzo kapryśna, a pamiętacie o jakim powiedzeniu wtedy rozmawialiśmy-"w marcu jak w garncu".
W tym tygodniu zapraszam Was do wspólnych zabaw, których tematem przewodnim będzie WIOSENNA POGODA.

Jak wiadomo pogoda w kwietniu potrafi płatać figle.
Zdarza się, że jest ona bardzo kapryśna i zmienna.

Na początek wysłuchajcie piosenki
Spróbujcie nauczyć się słów i zaśpiewać piosenkę samodzielnie.
Może zaśpiewacie i prześlecie mi nagranie? Miło byłoby znów usłyszeć jak pięknie śpiewacie. Pocałunek

Czy wiecie co oznacza przysłowie „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”?
Spróbujcie wyjaśnić to powiedzenie rysunkiem.

Proponuje Wam prowadzenie kalendarza obserwacji pogody.
Poniżej znajdziecie tygodniową kartę obserwacji pogody oraz emblematy (do wycięcia i wklejania).

Waszym zadaniem jest baczne obserwowanie pogody o różnych porach dnia i wklejanie odpowiednich obrazków.
Dzisiaj mamy środę, więc spróbujcie przypomnieć sobie wczorajszą pogodę i uzupełnijcie także okienko wtorkowe i poniedziałkowe-kiedy był świąteczzny"lany poniedziałek".

Jak wiecie kwietniowa pogoda potrafi być zmienna, a my powinniśmy pamiętać o odpowiednim ubraniu.
Przesyłam Wam sylwetki chłopca i dziewczynki oraz ubranka do wyboru.
Wybrane ubranka należy wyciąć, pokolorować i nakleić na postać.
Ubranka z różnych zestawów można łączyć i tworzyć na nich własne wzory.
Jeśli chcecie, nie przyklejajcie ubranka, wtedy będziecie mogli pobawić się w przebieranki.