Trochę historii.

Przedszkole nr 1 w Fałkowie zostało założone 16 lipca 1976 r. przez Komitet P.G.R.-Działyń i wychowankami były wyłącznie dzieci pracowników P.G.R. Z czasem do przedszkola zaczęto przyjmować także inne dzieci, nie zwracając uwagi na zatrudnienie rodziców. W 1991 r. placówka została przejęta przez Urząd Gminy Łubowo, który do dziś jest tzw. organem prowadzącym.
Do 31 sierpnia 2007 r. w przedszkolu były dwa oddziały tj. oddział mieszany dla dzieci 3, 4, 5-letnich i oddział 6-latków. Od 1 września 2008 r. przedszkole posiada dwa oddziały 3, 4-latków oraz 4-5-latków natomiast „zerówka” została przeniesiona do szkoły. Natomiast od 1 września 2011 r. pozostały dwa oddziały jednak jeden to oddział 3, 4-latków natomiast drugi to oddział dzieci 5-letnich realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne tzw. „zerówka”.
Do przedszkola dowożone są dzieci z niemal wszystkich miejscowości gminy: Łubowa, Lednogóry, Moraczewa, Imielna, Imielenka, Chwałkówka, Wierzyc, Owieczek, Strychowa, Pierzysk i oczywiście Fałkowa. Można przez to powiedzieć, że przedszkole jest placówką integrującą dzieci i ich rodziców, mieszkających na terenie gminy Łubowo.
Siedzibą przedszkola nr 1 w Fałkowie jest budynek położony w otoczeniu bloków wybudowanych przez P.G.R. Przedszkole posiada własny plac zabaw, który w roku 2009 został rozbudowany dzięki środkom finansowym pozyskanym poprzez udział w projekcie Działaj Lokalnie VII .
W przedszkolu znajdują się dwie sale do zajęć o powierzchni łącznej 108 m2, łazienka, szatnia i kuchnia. Przedszkole wyposażone jest w sprzęt audiowizualny, posiadamy także wiele pomocy dydaktycznych i zabawek z atestami.
W przedszkolu zatrudniona jest dobrze wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która ustawicznie dokształca się.