Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Dziś obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, który ma on dostarczyć dzieciom okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Dzieci z grupy żółtej są najstarszymi dziećmi w przedszkolu, więc dzisiejszy dzień był miłą okazją aby każdy z nich mógł udowodnić, że zasługuje na miano PRZEDSZKOLAKA NA MEDAL.

Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł starszaki wykazały się umiejętnościami, które zdobyły w toku dotychczasowej edukacji przedszkolnej. Na początek wspólnie zaśpiewali piosenkę pt.„Przedszkolak na medal”, następnie przyszedł czas na pochwalenie się zdolnościami językowymi i matematycznymi. Dla każdego przedszkolaka ruch jest nieodzownym elementem życia przedszkolnego, dlatego i w tym zakresie dzieci zaimponowały swoimi umiejętnościami. Podczas wykonywania zadań było dużo śmiechu i radości.

Po wyzwaniach przyszedł czas na zabawę, atrakcje i niespodzianki takie jak zamki dmuchane i wata cukrowa. Jak każde święto tak i to nie mogło odbyć się bez prezentów – wszystkie przedszkolaki dostały nowe zabawki do piaskownicy, bujaki, piłki do skakania i zwierzęta – skoczki. Niespodzianki te bez wątpienia przyniosą wiele radości podczas zabaw na świeżym powietrzu. Podsumowaniem dnia było wręczenie wszystkim medali. Od dziś dzieci z sali żółtej śmiało mogą nazywać się PRZEDSZKOLAKIEM NA MEDAL.

Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/